انواع طبقه بندی جرثقیل

ساخت وبلاگ
چکیده : طبقه بندی جرثقیل سقفی بهترین کلاس خدمات جرثقیل سقفی برای کسب و کار شما چیست؟ شش طبقه ب... با عنوان : انواع طبقه بندی جرثقیل بخوانید :
طبقه بندی سقفی
بهترین کلاس خدمات جرثقیل سقفی برای کسب و کار شما چیست؟ شش طبقه بندی جرثقیل سقفی مختلف برای جرثقیل های Overhead Craes وجود دارد که توسط انجمن تولید کنندگان جرثقیل آمریکا (CMAA) مشخص شده است. هر طبقه بندی جرثقیل سقفی معیارهای زیر را در نظر می گیرد:خدمات - چگونه اغلب از جرثقیل استفاده می شود؟سرعت – با چه سرعتی [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید] می تواند مواد یا تجهیزات را انتقال دهد؟ چه تعداد آسانسور بالا بردن را در ساعت می تواند انجام دهد؟مسافت- جرثقیل تا چه قاصله ی در امکانات و فضای شما باید مواد را منتقل کند؟ظرفیت رتبه بندی – میانگین نرخ باری که جرثقیل شما حرکت خاوهاد داد چقدر است؟ چقدر جرثقیل می تواند بارهای کامل را بلند کند؟
شرایط خدمات - در چه نوع محیط جرثقیل عمل می کند؟ طبقه بندی جرثقیل سقفیاگر بتوانید هر کدام از معیارهای بالا را پاسخ دهید یا تعریف کنید، تعیین نوع جرثقیل سقفی که برای کسب و کار یا صنعت شما مناسب تر است، بسیار ساده تر خواهد بود. در زیر ما شش نوع طبقه بندی [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید] را شناسایی و تعریف می کنیم و انواع کسب و کار یا صنایع را ارائه می دهیم که با هر طبقه بندی جرثقیل سقفی مناسب می باشند.
جرثقیل سقفی کلاس A (آماده به کار یا خدمات کم STANDBY OR INFREQUENT SERVICE)
این کلاس خدمات جرثقیل هایی را پوشش می دهد که در آنها جابجایی دقیق تجهیزات در سرعت های کم و مدت زمان بیکاری بین طولانی بین جابجایی ها مورد نیاز است. بارهای ظرفیت ممکن است برای نصب اولیه تجهیزات و تعمیر و نگهداری کم مورد استفاده قرار گیرد. نمونه های این جرثقیل ها در نیروگاه ها، خدمات عمومی، اتاق های توربین، اتاق های موتور و ایستگاه های ترانسفورماتور استفاده می شود. این سبک ترین جرثقیل با توجه به چرخه کاری آن می باشد.جرثقیل سقفی کلاس B (خدمات سبک)این کلاس از طبقه بندی جرثقیل سقفی خدمات جرثقیل هایی را پوشش می دهد که سرویس های مورد نیاز آنها کم و با سرعت آهسته است. ممکن است در یک ساعت هیچ باری وجود نداشته باشد و یا بارهای کامل 2 تا 5 جابجایی در ساعت متغیر باشند، به طور متوسط 10 فوت در هر بالابر. نمونه های معمول این جرثقیل در مغازه های تعمیر، عملیات مونتاژ سبک کاربرد دارد.جرثقیل سقفی کلاس C (خدمات مدرن)این خدمات شامل جرثقیل هایی است که در آن خدمات مورد نیاز متعادل محسوب می شوند، بارگیری هایی که به طور متوسط 50 درصد از نرخ ظرفیت با 5 تا 10 جابجایی در ساعت، به طور متوسط 15 فوت، که بیشتر از 50 درصد بلند کردن ها در ظرفیت نامی انجام نمی شود.می باشد نمونه های معمولی، جرثقیل های مورد استفاده در مغازه های ماشین آلات، اتاق های ماشین آلات کاغذ و غیره، ساختمان های خدماتی، انبارداری سبک و غیره هستند.جرثقیل سقفی کلاس D (خدمات سنگین)در این نوع خدمات، بارهای نزدیک به 50 درصد از ظرفیت نامی در طول دوره کار را به طور دائمی مورد استفاده قرار می دهند. سرعت بالا برای این نوع خدمات با 10 تا 20 بلند کردن در ساعت به طور متوسط 15 فوت مطلوب است و بیش از 65 درصد بارگیری ها در ظرفیت نامی نیستند. نمونه های معمولی، جرثقیل های مورد استفاده در مغازه های ماشین آلات سنگین، ریخته گری، کارخانه های تولیدی، انبارهای فولادی، کارخانه های کانتینری، کارخانه های چوب و غیره، و کارهای سطحی و مغناطیسی استاندارد است که در آن تولید سنگین مورد نیاز است می باشند.جرثقیل سقفی کلاس E (خدمات سخت و شدید)این نوع از خدمات نیاز به جرثقیل سقفی دارند که مدیریت بارها با نزدیک شدن به ظرفیت مجاز در طول عمر خود با 20 یا بیشتر جابجایی در هر ساعت نزدیک یا در نقطه ظرفیت امتیاز را دارند. نمونه های اصلی عبارتند از: آهنربا، سطل، جرثقیل ترکیبی مغناطیسی / سطل برای کارگاه های ضایعات، کارخانجات سیمان، کارخانه های چوب، کارخانه های کود، حمل و نقل کانتینری و ...جرثقیل سقفی کلاس F (سرویس های سختگیرانه به طور مداوم)در این نوع خدمات، جرثقیل باید قادر به حمل بارها به طور پیوسته در طول شرایط خدمات سختگیرانه باشد و در طول عمر خود، به ظرفیت نامی می رسد. نمونه هایی از جرثقیل های تخصصی طراحی شده به منظور انجام وظایف مهم کار بر روی کل تأسیسات تولید، ضروری به نظر می رسد و با توجه به سهولت ویژگی های تعمیر و نگهداری، بیشترین قابلیت اطمینان را به خود اختصاص می دهند.شما با کمی فکر و نظر به اینکه چگونه اغلب می خواهید از جرثقیل خود استفاده کنید، چقدر سخت جرثقیل سقفی خود را باید به کار بگیرید؟، و نوع محیطی که جرثقیل شما در آن کار خواهد کرد چگونه است؟، به راحتی می توانید تصمیم بگیرید که چه نوعی از کلاس جرثقیل برای کسب و کار و یا امکانات شما بهتر است.
منبع : [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]
...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت: 12:21