تکنولوژی VoIP چیست؟

ساخت وبلاگ
چکیده : VoIP به معنای انتقال صدا برروی بستر شبکه و یا اینترنت می باشد(Voice Over Internet Protocol) به عبار... با عنوان : تکنولوژی VoIP چیست؟ بخوانید :
VoIP به معنای انتقال صدا برروی بستر شبکه و یا اینترنت می باشد(Voice Over Internet Protocol)

به عبارتی ساده تر برقراری تماس تلفنی شما از طریق شبکه داخلی (LAN)و یا اینترنت از طریق فناوری ویپ صورت می گیرد که علاوه بر داشتن کلیه قابلیت های سانترال های رایج به صورت رایگان، امکانات بسیار گسترده ای را دارا بوده و سرویس های متنوع ارزش افزوده ای را هم چون سیستم های پاسخگویی هوشمند،سیستم نوبت دهی را به سادگی میتوان بر روی آن ارائه کرد.

<<<<<<<<<<< ویپ نسل جدید ارتباطات تلفنی و جایگزین سانترال های قدیمی>>>>>>>>>>>


مزایای استفاده از فناوری ویپ ([فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]) :


امکان برقراری تماس بین شعب در داخل و خارج از کشور به صورت رایگان.  • بی نیازی از سیم کشی مجزا :استفاده از بستر شبکه برای ارتباطات تلفنی و در نتیجه کاهش هزینه کابل کشی مجزا.  • کنفرانس های صوتی و تصویری :امکان برقراری کنفرانس در بستر VOIP بدون در نظر گرفتن بعد مسافت کاربران.  • ادغام دستگاه تلفن با کامپیوتر شخصی :استفاده نرم افزار، جایگزینی برای [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید] محسوب می شود که تنها نیاز به [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید] دارد.  • قابلیت افزایش نامحدود ظرفیت :امکان افزایش خطوط تلفن و شماره های داخلی بدون صرف هزینه و امکان جا به جایی آسان داخلی ها  • دسترسی آسان بدون محدودیت مکانی :در هر نقطه جغرافیایی که به شبکه و یا اینترنت دسترسی دارید می توانید از ویپ لذت ببرید.  • مدیریت متمرکز و آسان :قابلیت تغییر تنظیمات ،اضافه نمودن کاربران و گزارش گیری از جزییات تماس ها از طریق در اختیار داشتن محیط تحت شبکه، راه اندازی سرور فکس، سیستم های شکایت/نظر سنجی،صندوق صوتی نامحدود، سیستم انتظار مکالمات،پارکینگ تماس و بسیاری قابلیت های دیگر.  • اشغال فضای کمتر:ممکن است شما به هیچ کدام از مزایای VoIP نیازی نداشته باشید، ولی تصور کنید سازمانی با 300 کارمند دارید. در صورتی که از سیستم تلفنی سنتی و سانترال استفاده کنید، حداقل نصف یک اتاق 12 متری را به MDF سانترال ها اختصاص دهید و با انبوهی از سیم های تلفن روبرو خواهید بود! این آشفتگی و نابسامانی در سیستم VoIP حذف شده و فضایی به مقدار یک ویدئو خانگی و یا یک کیس اشغال میشود.  • امکان یکپارچه شدن با ایمیل و CRM:سیستم های VoIP تنها امکان مکالمه به شما نمی دهند. VoIP یک سیستم یکپارچه است که امکان یکپارچه شدن با Outlook و CRM سازمان شما را نیز فراهم میکند. تصور کنید شما برای مسافرت کاری از کشور خارج شده اید و یا به مرخصی رفته اید. تلفن و ایمیل شما به یکدیگر متصل است؛ افرادی که با داخلی شما تماس میگیرند و تماس آنها بی پاسخ میماند، میتوانند پیغام خود را از طریق تلفن به یک ایمیل Attach کرده و برای شما ارسال کنند.

سیستم VoIP میتواند با CRM و دیتابیس سازمان شما نیز یکپارچه شود.


منبع: [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]
...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 40 تاريخ : چهارشنبه 16 خرداد 1397 ساعت: 17:55